August 2011

Moje plány a změny na školní rok

30. august 2011 at 9:05 | Majii |  Everyday
Schrnutí dnešního rána a nějaké plány:
Dneska jsem chtěla přeskočit velkou snídani, ale nakonec jí budu mít taky, dala jsem si takový menší celozrný bochánek (není to jako houska, spíš jako chléb) se sýrem a teď jdu vzít ještě grep :).. Ale mam z toho dobrej pocit, celkově dneska nemam moc chuť na nic nezdravýho, ani hlad moc..Ale budu mít královský oběd - mamča nám připavuje palčinky a lívance, takže na ty se těším, měla jsem si je v plánu udělat poslední den doma, takže si necham ještě půlku těsta na snídani zítra :).. Mám v plánu si přidat pár minut na stepperu, sice pomaleji, ale pořád ve správné tepové frekvenci.. Používáte někdo měřiče tepové frekvence a řídíte se jimi při sportování? Mamka nám ho koupila asi před měsícem a hrozně mi pomáhá:).. Nemůžu se dočkat až ho vyzkouším na jogging :)

A ještě mám na vás jednu otázku - Uvítám každý tip na nějaké kardio cvičení, které bych mohla cvičit v bytě a bez různých strojů.. Pokud možno ještě něco co se neustále opakuje a nemusím se u toho učit sestavy, i když to bych po vás už asi chtěla moc :(.. No nevadí, budu ráda za každý návrh..

Proč se o to zajímám? Zítra je poslední den před začátkem školy, takže se ségrou stěhuji do bytu do města :).. Už se nemůžu dočkat, jediný problém je ten pohyb, nebudu mít s sebou stepper, takže se snažím najít alternativu.. A nechce se mi moc běhat, stydím se a není pořádně kde, ale pokud nebude nic lepšího, tak to překonám, doma sedět nebudu :).. Ještě mě napadl Jogging na místě - co si o tom myslíte? Já si takhle běhám chvilku před stepperem, aby se mi zvýšil tep do spalování..
Můj plán na dnešek tedy je dozabalit všechny věci a pak se jenom těšit.. Zítra odjíždím brzo ráno, protože mám v plánu ještě jít nakupovat ♥, uklidit, nakoupit nějaké jídlo a celkově si zorganizovat pokoj :).. Večer si půjdu sednout s notebookem do mé oblíbené kavárny, protože nám zapojí internet až zítra :).."stěhujete" se taky někdo - na intr, na kolej nebo do bytu?
Docela se i těším, i do školy, protože budu něčím zaměstananá, takže mi půjde snáze dodržovat jídelníčky.. Už potřebuju nějaký ten pravidelný systém, činnost, prázdniny mě nudí.. A navíc mě i škola baví - rozumějte tomu tak, že jsem hodně kreativní člověk, takže se fakt vyžívám v barevném psaní poznámek, všechno aby bylo pěkně načančané a hezky vypadalo.. "Obyčejné" sešity u mě třeba nenajdete, mám hodně z tvrdýma deskama, s hezkýma potiskama, kroužkové.. Mnohem lépe se mi z nich učí a nějaké hodiny mě kvůli tomu i baví..

Hodím vám sem můj Wishlist na podzim a zimu - jsou to hlavně jednoduché, základní věci v neutrálních barvách, které v mém šatníku chybí..- Moje nevětší přání je ta kabelka, i když jí nepotřebuju, protože nových kabelek mam teď dost, ale fakt moc se mi líbila, je jednoduchá, crossbody i do ruky, má trošku větší madla, takže si jí budu moct pohodlně hodit i přes rameno, prostě perfektní ..
Svetříky mám hlavně takové ty klasické, takže bych chtěla nějaké zajímavé, k tomu pár obyčejných triček v různých barvách, nové džíny, které by pěkně padly..
Kabátek mám krásný, dlouhý ve vojenském stylu z minulé zimy ♥, ale chtěla bych ještě nějaký krátký :)

Nějaké nové zimní kozačky, šálky, šátky, rukavice :).. + ještě mě zaujaly nákupní tašky z Tally Weijl,jednu z nich bych chtěla, co na ně říkáte? Chtěla bych nějakou neprůhlednou, pevnější tašku, ale nevím jestli není moc bárbínkovská ..
A co vy - jdete do školy? Na střední nebo vysokou? Těšíte se? A jak už jsem se ptala - je tu někdo kdo se stěhuje a řeší podobný problém se sportem jako já? :)

Přeji pěkný den a úspěšné hubnutí a děkuji za vaše komentáře ! :-*

29/08/2011

29. august 2011 at 22:07 | Majii |  Everyday
Dneska jsem ze sebou hrozně spokojená :).. I přesto, že jsem včera o něco déle cvičila, tak jsem zas dnes o něco lépe jedla.. Jídelníček dnes nepřidám, nejspíš nebudu přidávat každý den, jen tak nějak když se mi bude chtít.. Ale asi přidám zítra, abyste tak orientačně viděli co papam :).. Bohužel mám pár oblíbených jídel, takže jsou moje jídelníčky hodně "na jedno brdo", ale co :)..

Co se mi dnes povedlo :
• Odpoledne jsem jedla plánovaně, nedávala jsem si žádná jídla navíc a jedla jsem v čase kdy jsem měla
• Hodně lehká večeře (červená paprika), protože mě naprosto zaplnila káva z mlékem, kterou mi mamka dovezla, takže ono to ve finále tak lehké nebylo :D.. ale nápoje nepovažuju za tak velké zlo :)..
• Cvičila jsem i přes limit, který jsem si dala a to i přesto, že mě z toho kafča bolelo břícho :((..

Jinak poslední asi 4 dny jsem se snažila jíst podle přísloví : "Snídani sněz sám, o oběd se rozděl s přítelem a večeři přenech nepříteli" a jedla jsem velké snídaně, ale zjistila jsem, že mi to moc nevyhovuje, že si jím radši menší porce, víckrát za den a to myslím, víckrát než 5x - vždycky mezitím přikusuju zeleninu nebo tak.. Ale to je jak kdy - většinou jím často když je špatné počasí, ale v letním se mi to 5x denně daří.. No podle nálady :).. Ale od zítra jím podle svého starého režimu - stejně velké snídaně, obědy a věčeře (ale ty už o něco lehčí) a menší svačinky :)..

Ještě bych vám chtěla přiblížit jak cvičím - většinou 30 minut na stepperu, je to taky podle toho co jím, dneska jsem měla lehčí den, tak jsem chtěla cvičit jen cca 15 minut, nakonec teda 25 minut, ale nebylo to tak intenzivní.. Už moc neposiluju, dřívě jsem cvičila různé cviky na břicho, ale teď se snažím zaměřit hlavně na kardio, protože svaly pod tukem stejně nikdo neuvidí;).. Bohužel.. Takže posilovat bych chtěla začít, až budu mít okolo 52 kg, ale to je pouze orientační, vše závisí na tom, jak bude moje tělo vypadat, no vždyť to znáte :)..

Moje inspirace - Xenia

29. august 2011 at 18:32 | Majii |  Favourite
Moje nejoblíbenější zahraniční blogerka - sice jí nerozumím ani slovo, ale ty její fotky mi to všechno vynahradí :).. Její blog si překládám v googlu, takže přece jenom nějaký nadpis nebo pár myšlenek pochytim, ale nic moc z toho.. Ale Xenia je krásná a žije zdravým životním stylem - snaží se zdravě jíst a běhá. Líbí se mi i její styl, i přesto, že je takový jednoduchý, ale právě to mám ráda, jednoduchý styl se zemitými barvami, který vždy oživí nějakým výraznějším kouskem nebo doplňky. Dám vám sem pár jejích fotek a fotek jejích jídel. Líbila se mi o něco víc, když měla delší, tmavší vlasy a nebyla tolik opálená, ale sluší jí to i takhle :). Zdroj všech fotek je www.xeniasday.blogspot.com
Everything is progress!

29. august 2011 at 17:22 | Majii |  Thoughts
PROGRESS IS PROGRESS - WHEATHER IS ONE POUND OR ONE HUNDERED POUNDS. IT'S SOMETHING TO BE PROUD OF!
(Pokrok je pokrok - ať už je to půl kila nebo 50 kilo. Je to něco na co být pyšný!)

Dneska jsem si u pár z vás všimla, jak jste si stěžovali kvůli tomu, že jste zhubli o pár deko míň než jste chtěli, ale tak to prostě chodí. Buďte rádi, že jste vůbec něco zhubli, mohli jste zůstat na stejné váze a nebo dokonce přibrat, takže buďte rádi za každý pokrok, který uděláte. Každý pokrok, i když je malý, vás posune mnohem dál. A tím nemyslím pouze pokroky ve váze, ale i v dodržování jídelníčku, v nepřejídání se, v odolání tomu jednomu koláčku nebo kousky čokolády, v nahrazení kalorického oběda lehčí verzí - např. salátem, ve cvičení o minutu déle než obvykle. To všechno jsou pokroky a to všechno vás posouvá o něco vlíž vašemu cíli, takže si važte každého vaše pokroku v jídle a každého ztraceného deka věřte tomu, že se potom budete cítit mnohem líp, protože děláte pokroky skoro každý den a pro mě to je nejlepší pocit - když vím, že jsem se posunula dopředu a překonala sama sebe :)

About Majii

29. august 2011 at 10:11 | Majii |  Máji's
Ahoj kočky :)..
jsem na blogu nová, takže doufám, že mě příjmete mezi sebe O:).. Můj blog je hlavně o hubnutí - zdravém stravování a cvičení a budu přidávat i hodně obrázků, které mě motivují. Časem bych ráda přidávala i fotky mých jídel a podobně:). Od začátku prázdnin jsem měla tumblr (www.mayasdream.tumblr.com), který mě hodně motivoval, když mi hubnutí moc nešlo a kde jsem poznala skvělé slečny, ale už mě nebaví psát vše v angličtině a vysvětlovat některé naše pojmy holkám, které nic takového neznají, takže jsem se po shlédnutí pár vašich blogů rozhodla založit i český blog:).

Moje hubnutí: Nepotřebuji moc zhubnout, teď už jsem vlastně znovu spokojená se svým tělem, ale chtěla bych ještě cca 4 kila schodit a vysportovat si postavu. O hubnutí jsem začla přemýšlet po tom co jsem nabrala cca 10 kilo v 7. třídě, ale moje pokusy o hubnutí byli tehdy pouze "začnu s dietou zítra". Poprvé jsem zhubla minulé léto a to z cca 59 kg na 54 kg ♥ při mé výšce 160cm. Byla jsem hrozně spokojená,i přesto, že to není ideální, ale chápete- ten rozdíl 5 kilo je vidět a já jsem si začla konečně užívat pořádně života, pro mě po roce cca obrovský pokrok. Bohužel jsem vše nabrala zpět teď v dubnu- červnu :/ Ano, také to nechápu, prostě jsem se nemohla zastavil a vždy si říkala,že to schodím přes prázdniny, až se to vyšplhalo až na tu 59.. Ale ani jsem nějak extra nejedla, vůbec jsem nechápala, proč najednou se mému tělu nelíbí jak jím, když to bylo půl roku v pohodě. Nicméně, na začátku těchto prázdnin jsem znovu začínala hubnout a podařilo se mi to, i přes četné oslavy narozenin a svatby, které mě házely váhou zpátky :(.. Bohužel, i to k životu patří, ale přes všechny překážky jsem měla dnes ráno na váze 54,3 kg !! :).. Takže mě dělí pouhé 0,3 kg od cíle, který jsem si dala do konce prázdnin (54 kg).

Věřím, že to zvládnu, tyhle prázdniny jsem se toho o jídle naučila zase o něco více a hodně si jídlo počítám, takže věřím, že tentokrát se nezastavím na 54 kg, ale dohubnu si až na cca 50 kg :).. I když o mém plánování na školní rok zase jindy, protože bych se o tom chtěla víc rozepsat a tohle by měl být pouze úvod.

Moje údaje za tyhle prázdniny :
Věk: 17 let
Výška: 161 cm
Váha nejvyšší : cca 62 kg
Počáteční váha (10.7.2011): cca 59,4 kg
Váha teď: 54,3 kg

5,1 kg dole, 0,3 kg to GO!

1. cíl :58 kg (14.7.2011)
2. cíl :57kg (1.8.)
3.cíl :56 kg (11.8.)
4. cíl :55 kg (22.8.)
5. cíl : 54 kg (do 31.8)
hlavní cíl do budoucna: cca 50 kg

Nějaké další cíle :
Udělat si vlastní kuchařku s mými zdravými recepty+ mými fotkami - hodně salátů, těstovin, zeleniny, ryb, dezertů..
Snažit se jíst zdravě alespoň z 80.
Vycvičit si krásné křivky :)

Dotaz :)

28. august 2011 at 21:47
Chystám se vyzkoušet celozrné těstoviny a celozrnou rýži, ale někde jsem četla, že chutnají úplně jinak, takže pro ty kdo je už zkoušeli - chutnali vám? Víc/míň ? :)